Тенденції розвитку текстильного сектора у країнах Європи

Тенденції розвитку текстильного сектора у країнах Європи

Як буде орієнтовано європейський сектор текстильних послуг найближчим часом?

Виходячи з досвіду минулих років та аналізуючи інтенсивність розвитку текстильної промисловості сьогодні, можна спрогнозувати основні вектори розвитку галузі:

  • диджиталізація виробничих та логістичних процесів;
  • запровадження наукових досягнень та інновацій;
  • політика ефективної системи стандартів та єдиних галузевих вимог (ISO, ASTM, ETSA);
  • спрямованість в розвитку екологічно чистих виробництв.

ETSA (European textile services association) – європейська асоціація, яка захищає в ЄС інтереси, пріоритети та проблеми текстильного сектору, а також є платформою для обговорення передового профільного досвіду.

ISO – незалежна міжнародна організація зі стандартизації.

ASTM International (American Society for Testing and Materials) — американська міжнародна організація, яка розробляє та впроваджує стандарти для різних продуктів та послуг.

Інвестиція у нові технології

Текстильний сектор особливо зацікавлений у впровадженні інноваційних методик виробництва. На базі акредитованих лабораторій та в умовах реальних виробництв компанії проводять тестування нових продуктів та технологій:

  • оптимізацію процесів виробництва з метою економії енерго- та працересурсів;
  • впровадження “зелених” технологій (скорочення шкідливих викидів у довкілля);
  • використання сучасних матеріалів (волокон, пряжі, способів оздоблення);
  • застосування способів фарбування, які забезпечують глибокі та насичені кольори, стійкі до багаторазового високотемпературного прання.

Крім цього на базі підприємств сировина та продукція проходять серію якісних випробувань відповідно до міжнародних стандартів:

  • хімічні випробування текстильних полотен (стійкість фарбування, контроль зминання, мерсеризація кольорів, вогнестійкість);
  • фізичні випробування волокон і матеріалів (перевірка міцності на розрив і роздир, еластичність і гладкість, пілінг, опір стиранню, світлостійкість, теплообмін);
  • статистичні дані щодо готового продукту в результаті тестового носіння (збереження захисних властивостей у процесі експлуатації робочого одягу, опір зминанню, сталість розмірів, ергономічність та тактильний комфорт);
  • мікробіологічне тестування (AATCC 100, перевірка гігієнічності та опору матеріалу до впливу плісняви);
    екологічні випробування.

AATCC 100 – галузевий стандарт визначення антимікробних властивостей тканини.

Мета досліджень – визначити чи відповідає тканина області подальшого застосування та нормам безпеки, її експлуатаційну довговічність та відсутність шкоди як для кінцевого споживача, так і для екології.

Екотренди

За останні три роки турбота про навколишнє середовище та екологічність продукції стала не просто модним трендом, а новим світовим екологічним стандартом. Попит на органічну текстильну продукцію значно зріс і багато виробників зосередилися на питаннях екологічності продукції, використанні натуральних матеріалів та застосуванні технологій рециклінгу.

Текстильна промисловість є однією з багатьох європейських галузей, яка прагне вдосконалення в рамках парадигм, встановлених Європейським зеленим курсом та Кліматичним пактом ЄС.

Европейский зеленый курс (EU Green Deal) – план країн Європейського союзу до 2050 року щодо зниження забруднення довкілля шляхом переходу до відновлюваних джерел енергії та сировини.

Климатическим пактом ЕС (EU Climate Pact) – ініціатива в масштабах усього ЄС, в рамках якої людям, спільнотам та організаціям пропонується взяти участь у діях щодо захисту клімату та побудови екологічної Європи.

Тенденції у виробництві

Європейське законодавство зобов'язує компанії дотримуватися високих стандартів якості, тому багато фабрик віддають перевагу виробництву повного циклу – від створення волокна та пряжі до виробництва готового продукту.

Більшість європейських виробництв залежить від постачання сировини з регіонів з більш відповідними кліматичними умовами.

Текстильна промисловість стала справжнім драйвером зростання для багатьох економік, що розвиваються в Азії, Латинській Америці та частині Африканського континенту.

У зв'язку з віддаленістю сировинних баз, для забезпечення стабільної якості продукції, необхідно впровадження багатоетапних перевірок та педантичного контролю на всіх етапах виробничого ланцюжка, який включає:

  • виробництво волокна (видобуток сировини та перероблення синтетичних та натуральних волокон);
  • підготовка пряжі (прядіння з ниток та стабільних волокон);
  • підготовка текстилю (в'язання та ткацтво пряжі в тканину);
  • фарбування та оздоблення (відбілювання, фарбування, друк, просочування тканини).

Крім безпосереднього контролю виробництва багато компаній-виробників прагнуть впровадження оцінки життєвого циклу продукту (LCA), яка дозволяє виявити вплив на навколишнє середовище та визначити кроки щодо зменшення або ліквідації цього впливу.

LCA (life cycle assessment) – комплексна методика оцінки екологічності продукту по всьому технологічному ланцюжку (від моменту видобутку сировини, процесів виробництва та транспортування продукту до етапу перероблення відходів)

Таким чином, найбільші рітейлери та власники світових брендів поступово формують глобальні виробничо-логістичні ланцюги, які дають змогу контролювати якість, зберігати цінність матеріалів на максимально можливому рівні та мінімізувати вплив на екологію.

Варто зазначити, що перспективи сталого розвитку галузі залежать не лише від впровадження передових технологій та екотендецій, а й від популяризації галузі, залучення молодих спеціалістів та підвищення кваліфікації на ринку праці, включаючи розробку нових навчальних програм.

вам буде цікаво
Промислова безпека. Кращі практики – 2021
04.11.2021
Промислова безпека. Кращі практики – 2021
Вогнестійкі тканини Daletec – надійний захист робітників
04.11.2021
Вогнестійкі тканини Daletec – надійний захист робітників
Якість як головний показник при закупівлі спецодягу
04.11.2021
Якість як головний показник при закупівлі спецодягу
Знайомство з брендом Daletec
04.11.2021
Знайомство з брендом Daletec
Дякуемо за ваш лист!
Спасибі за ваш лист, найближчим часом наш менеджер зв'яжеться з Вами для уточнення запиту. Залишатися на зв'язку і бажаємо вам гарного дня!
Отримати зразки тканин

    Ім'я:*

    Прізвище:*

    Телефон:*

    Email:

    компанія:*

    Посада:*